Informace

Specializace

Specializuji se na focení svateb, zamilované, rodinné, těhotenské a portrétní fotografie.

 

Průběh focení

Nejraději fotím venku s přirozeným světlem a to hlavně v podvečerních hodinách, kdy je sluníčko nízko a vytváří jemné stíny. Zároveň se snažím časově přizpůsobit vám a  především vašim dětem tak, aby v určitou hodinu měly na focení dobrou náladu. Pokud nám nepřeje počasí, focení přesouváme na nejbližší vhodný termín.

Fotím především v přírodě, nejlepší volbou je nějaká louka blízko lesa nebo stromů, kam se můžeme schovat před ostrým sluncem. Focení je taková menší příjemná procházka, při které se na chvíli zastavíme a vyfotíme pár fotek. Pro mě je to zároveň velký relax, protože příroda a focení mě dobíjí velkou energií.

Do focení nerada zasahuji nějakým zbytečným pózováním, přirozenost je pro mě důležitější. Uděláme tedy procházku, při které prohodíme pár slov a u toho vás několikrát zachytím. S dětmi mám radši, když si hrajete a užíváte si společné chvilky. Někdy je to samozřejmě těžší, protože dítě nemusí mít hned z počátku náladu, není také dobré je do focení moc nutit, já mám trpělivosti hodně. Mít však dobrou náladu je důležitou součástí toho, aby vznikly hezké rodinné či zamilované fotografie.

Pokud chcete fotit miminko u vás doma, je nutné mít na paměti, že by jste měli mít doma nějakou světlejší místnost, kde je dostatek denního světla na hezké fotografie. Kromě focení ve studiu nevyužívám žádné jiné umělé osvětlení při focení.

 

Ceník

  • 20 upravených fotografií v digitální podobě
  • všechny fotografie v barevném i černobílém provedení
  • výběr z náhledů
  • délka focení je cca 1 – 2 hod
  • doba dodání je 4 týdny (záleží na mé vytíženosti)
  • každá další fotografie nad rámec balíčku 100.-Kč
  • cena 1.500,-Kč

* Cena je splatná ihned po focení.
* Neupravené fotografie neodevzdávám.
* V případě, že bych vážila cestu za Vámi a to mimo okolí mé působnosti, účtuji si 6,-Kč/km.

Souhlas s poskytnutím fotografií

Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého portfolia na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas.

 

Tisk fotografií

K nafoceným fotografiím si můžete nechat zajistit u mě také kvalitní tisk.

10 x 15 – 7,-Kč, 13 x 18 – 12,-Kč, 15 x 21 – 20,-Kč, 18 x 24 – 40,-Kč, 20 x 30 – 55,-Kč.

 

Volné termíny

O volné termíny mi můžete napsat na e-mail: info@brigitaolivova.cz s uvedenými informacemi: jméno, telefonní číslo, o jaký druh focení máte zájem a termíny focení.

 

Co na sebe?

Focení vnímám jako takovou „sváteční“ záležitost a měli by jste se dle toho obléct.

  • Rodinná a párová fotografie

Pro rodinnou a párovou fotografii je důležité, aby jste se barevně a stylově sladili se svou rodinou či partnerem.  Na venkovní focení se nemusíte bát barevnějších kousků, především pastelovým barvách nebo naopak jemně laděným kouskům. Pokud máte rádi jednoduchost, můžete zvolit bílou barvu – košili, tričko s džínami, šaty – v jednoduchosti je krása.
Co na focení nedoporučuji jsou naopak trička s velkými vzory a reklamními potisky, zbytečně odvádí pozornost, to platí hlavně i u dětí. Dále taky černou barvu. Pokud si nevíte rady, vezměte si toho s sebou na focení více a já Vám ráda poradím.
Dětem nezapomeňte vzít jejich nejoblíbenější hračku a různé dobrůtky či sladkosti, aby se nám během focení lépe spolupracovalo.

  • Portrétní fotografie

Vhodnou kombinací jsou letní šaty, večerní šaty, tričko – džíny a pletený svetr. Dále např.  topy, košile, sáčka, krajkové materiály, pletené doplňky, tuniky, vytahané svetry apod. Různé druhy kalhot, džíny, sukně atd. Nezapomínejte, že tyto věci musíme zkombinovat, proto vybírejte vhodný vršek i spodek.

  • Těhotenská fotografie

Pro nastávající maminky je vhodné volit oblečení, které těhotenství podtrhne. Vyhněte se příliš volnému oblečení a těhotenským riflím, které dělají obrys pod tričkem. Mezi svršky jsou to např. upnutá trička či svetříky, rozepínací košile, halenky nebo sáčka, různé vesty, tuniky apod. Vezměte s sebou i nějaké šaty nebo ponča.