Informace

Specializace

Specializuji se na focení svateb, zamilované, rodinné, těhotenské a portrétní fotografie.

 

Průběh focení

Nejraději fotím venku s přirozeným světlem a to především v podvečerních hodinách, kdy je sluníčko nízko a vytváří jemné stíny. Pokud nám nepřeje počasí, focení přesouváme na nejbližší vhodný termín.

Fotím především v přírodě, nejlepší volbou je nějaká louka blízko lesa nebo stromů, kam se můžeme schovat před ostrým sluncem. Focení je taková menší příjemná procházka, při které se na chvíli zastavíme a vyfotíme pár fotek. Pro mě je to zároveň velký relax, protože příroda a focení mě dobíjí velkou energií.

Do focení nerada zasahuji nějakým zbytečným pózováním, přirozenost je pro mě důležitější. Uděláme procházku, při které prohodíme pár slov a u toho vás několikrát zachytím.

S dětmi mám radši, když si hrajete a užíváte si společné chvilky. Někdy je to samozřejmě těžší, protože dítě nemusí mít hned z počátku náladu, není také dobré je do focení moc nutit, já mám trpělivosti hodně. Mít však dobrou náladu je důležitou součástí toho, aby vznikly hezké rodinné či zamilované fotografie.

Pokud chcete fotit miminko u vás doma, je nutné mít na paměti, že by jste měli mít doma nějakou světlejší místnost, kde je dostatek denního světla na hezké fotografie. Kromě focení ve studiu nevyužívám žádné jiné umělé osvětlení při focení.

 

Ceník
rodinné/lifestyle/těhotenské/zamilované

 

  • 20 upravených fotografií v digitální podobě
  • všechny fotografie v barevném i černobílém provedení
  • výběr ze zaslaných náhledů
  • délka focení je cca 1 hodina
  • doba dodání je 3-4 týdny
  • každá další fotografie nad rámec balíčku 100.-Kč
  • cena balíčku 1.500,-Kč

* Cena je splatná ihned po focení.
* Neupravené fotografie neodevzdávám.
* V případě, že bych vážila cestu za Vámi a to mimo okolí mé působnosti, účtuji si 6,-Kč/km.

Souhlas s poskytnutím fotografií

Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého portfolia na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas.

 

Volné termíny

O volné termíny mi můžete napsat na e-mail: info@brigitaolivova.cz s uvedenými informacemi: jméno, telefonní číslo, o jaký druh focení máte zájem a přibližné rozpětí termínů. Fotím ve Valašských Kloboukách a okolí. Místa na focení vybírám sama, po dohodě můžeme fotit i jinde.

 

Co na sebe?

Na rodinné/párové focení je důležité, aby jste byli barevně a stylově sladěni. Nejvhodnější jsou pastelové barvy nebo jemně laděné kousky. Zvolte klidně bílou barvu – pro pány košile či tričko s džínami, ženy můžou také něco víc elegantnějšího. Nedoporučuji černou barvu a trička s velkými vzory a reklamními potisky – zbytečně odvádí pozornost. Pokud si nevíte rady, ráda vám před focením poradím.

Dětem nezapomeňte vzít jejich nejoblíbenější hračku a různé dobrůtky či sladkosti, aby se nám během focení lépe spolupracovalo.